Reivyčių seniūnija

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Jump to navigation Jump to search
Reivyčių seniūnija
Žemėlapis
Reivyčių seniūnija
Informacija
Administracinis
centras:
Reivyčiai
Adresas: Laisvės g. 216, LT-89305, Mažeikiai
Telefonas/faksas: (8~443) 40504
Plotas: 98,22 km²
Gyventojai: 1804 (2006-07-01)
Gyventojų tankumas: 18,36 žm./km²
Seniūnas: Stanislovas Putelis
Šablonas:Imagename
Leckavos dviaukštė koplytėlė

REIVYČIŲ SENIŪNIJA. Centras - Reivyčiai.

Išsidėsčiusi Mažeikių raj. šiaurėje, Latvijos Respublikos pasienyje. Ribojasi su Mažeikiais, Mažeikių, Laižuvos, Židikų seniūnijomis. Ariamajai žemei tenka 68,9 km², miškams - 15,8 km², kitos paskirties plotams - 13,5 km². reivyčių seniūniją kerta valstybinės reikšmės Mažeikių-Ventspilio plentas, Mažeikių-Leckavos, Mažeikių-Knabikų vieškeliai.

1998 m. pr. seniūnijoje gyveno 1918 žmonių, iš jų 968 vyrai, 950 moterų. Gyventojų tankumas 19,5 žm./km². Vaikai ir paaugliai sudarė 25,5 proc. (490 žm.), darbingo amžiaus žmonės - 54,1 proc. (1037 žm.), pensininkai - 20,4 proc. (391 žm.).

Seniūnijos žmonės gyvena 16-je kaimų: penkiuose buvo daugiau kaip po 100 žmonių, o dar penkiuose - nuo 14 iki 70, šešiuose mažiau kaip po 10 gyventojų. Didžiausias kaimas - Buknaičiai (478 žm.).

Seniūnijos centras - Reivyčiai yra prie Mažeikių-Ventspilio plento, seniūnijos pietuose. Nuo Reivyčių iki Mažeikių centro yra 3 km, iki Buknaičių - 7 km, iki Leckavos - 8 km, iki Ežerės (Latvija) - 9 km.

Seniūnijoje yra 5 kaimo bendruomenės: „Ašvos", Reivyčių, Buknaičių, Leckavos ir Urvikių. Seniūnijoje kiekvienais metais renkamos gražiausios sodybos. 2010 m. pasėlius deklaravo apie 240, 2007 m. - apie 300 žmonių. Stambiausi seniūnijos ūkininkai yra žemės ūkio bendrovė „Aušra", Ūkininkų sąjungos pirmininkas Andriejus Virkutis, Kęstutis Buta, Rimantas Dapkus ir kt.

Teritorijos aprašymas

Reivyčių seniūnijos paviršius lygus. Jį sudaro paskutinio ledyno palikta dugninė morena, virš jūros lygio iškylanti apie 70 metrų. Šiaurinė seniūnijos dalis tarp Knabikų ir Buknaičių nežymiai banguota. Paviršius žemėja į vakarus ir šiaurės vakarus. Tokia kryptimi teka didesnės upės. Nors lyguma sudaryta iš priemolių, be Kušlėnuose yra žvyro karjeras, o pasienyje su Latvija - Kirkų smėlio ir žvyro karjeras.

Seniūnijos teritoriją raižo Ašva (Vadaksties kairysis intakas. Šiauriniu pakraščiu (siena su Latvija) teka Vadakstis, o vakariniu - Venta. Be to, patvenkus Ašvą, prisipildė Tulnikių (28,9 ha) ir Leckavos (11,7 ha) tvenkiniai.

Vyrauja mažai pajaurėjusios sunkios žemės. Daugiausia velėniniai jauriniai glėjiški dirvožemiai, tarp kurių yra įsiterpusių velėninių jaurinių silpnai ir vidutiniškai pajaurėjusių dirvožemių. Nemažus plotus užima kalkingos sunkios žemės. Jose vyrauja velėniniai glėjiški pajaurėję dirvožemiai. Gerokai mažiau paplitusios vidutinio sunkumo žemės su velėniniais jauriniais glėjiškais priesmėliais ir smėliais, susidariusiais iš moreninių priemolių bei įmirkusios pajaurėjusios vidutinio sunkumo žemės. Ventos slėnyje yra lengvų žemių, kuriose vyrauja velniniai jauriniai silpnai pajaurėję aliuviniai dirvožemiai ir velėniniai jauriniai glėjiški dirvožemiai.

Miškų seniūnijoje nedaug. Didesnius masyvus sudaro Tulnikių ir Felisbergo miškai, pietuose - Mažeikių miško dalis.

Seniūnai

Seniūnaitijos

2009 m. sausio 1 d. sudarytos šios seniūnaitijos:

 • Buknaičių seniūnaitija. Jai priklauso Buknaičių k., Knabikų k. Iš viso 548 gyv. Seniūnaitis Kęstutis Mažonas.
 • Leckavos seniūnaitija. Jai priklauso Leckavos mstl., Fermos k., Kabaldikų k., Kirkų k., Kušlėnų k., Mantvydų k., Miškėnų k., Tulnikių k. Iš viso 533 gyv. Seniūnaitis Vidmantas Savickis.
 • Reivyčių seniūnaitija. Jai priklauso Reivyčių k. Iš viso 458 gyv. Seniūnaitė Irena Kiburienė.
 • Urvikių seniūnaitija. Jai priklauso Urvikių k. Iš viso 433 gyv. Seniūnaitė Zita Zubovienė.

Administracijos įstaigos

Švietimo ir kultūros įstaigos

Anksčiau veikė: Buknaičių Henriko Nagio pagrindinė mokykla, Senamiesčio vid. m-klos Leckavos skyrius, Urvikių pradinė mokykla.

Paslaugų teikėjai

 • Buknaičių parduotuvė, Mažeikių r. Vartotojų kooperatyvų sąjunga

Verslo įmonės, ūkiai

 • Lino Pakamanio gamybinė įmonė „Riestlita“, kepa riestainius, meduolius.
 • A.Mikalausko individuali įmonė Buknaičių k.
 • Ūkininkas Andrejus Virkutis
 • Bendra Lietuvos ir Vokietijos įmonė „Valdlita“ Reivyčiuose
 • UAB „Mažeikių klevas“, Reivyčių k., gamina baldus.
 • Rimanto Skališiaus įmonė, gamina baldus.
 • UAB „Voresta“, Reivyčių k., gamina medinius žaislus
 • Genovaitės Gabalienės įmonė, gamina silkių produkciją.

Kultūros vertybės

Gamtos objektai

Kaimai

Sėjėjio skulptūra prie sankryžos į Tulnikius

Literatūra

 • Laimutė Šakauskaitė. Reivyčių seniūnijoje - optimistiški ir veiklūs žmonės // Būdas žemaičių. - 2010. - Rugpjūčio 13. - Nr. 61. - P. 1, 9.

Nuorodos