Klaipėdos gatvė

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Jump to navigation Jump to search
Klaipėdos gatvė
Buv. pradinės mokyklos pastatas
 Crystal SuSEconf.png  Straipsnis šiuo metu rašomas.

KLAIPĖDOS GATVĖ, viena iš Mažeikių senamiesčio gatvių. Prasideda nuo Laižuvos gatvės ir tęsiasi iki susikirtimo su Urvikių gatve.

Šioje gatvėje tarpukaryje buvo pradinė mokykla Nr.2, kurią mokiniai vadino Baranausko, pagal mokyklos vedėjo pavardę. Mokykla veikė nuo 1925 iki 1944 m. Ją įsteigė ir išlaikė Mažeikių miesto savivaldybė. Mokykla buvo keturių skyrių, o nuo 1935 m. - buvo šešių skyrių bendrojo lavinimo įstaiga. Nuo 1942 m. pradžios mokykla buvo privaloma penkiametė. Nuo 1944 m. į šį pastatą buvo persikėlusi Mažeikių gimnazija. Vėliau šiame name įsikūrė vaikų darželis „Nykštukas". Jam vadovavo Zofija Skeivienė ir Genovaitė Stonienė. Nuo 1971 iki 1985 m. čia veikė Mažeikių jaunųjų technikų stotis. Vėliau šiame name gyveno žmonės, dirbo restauratoriai, o 2007 m. pastatas nugriautas. 2008 m. ant senųjų pradžios mokyklos pamatų pastatytas naujas pastatas[1]

Šaltiniai

  1. Pazniokienė L. Mažeikių senamiesčio gatvių išskirtiniai bruožai. Kraštotyros konferencijos pranešimas. - Mažeikiai, 2009. - P. 2-3.