Rusų kultūros centras

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Jump to navigation Jump to search
Rusų kultūros centro dalyvės

RUSŲ KULTŪROS CENTRAS, visuomeninė organizacija. Įkurtas 1999-11-25. Vadovė Nina Skibickaja. 2009 m. buvo 15, 2011 m. - 20 narių, priklausančių 14-kai tautybių. Būstinė yra Mažeikiuose, Pavenčių g. 4.

Kultūros centro tikslas - rusų kultūros paveldo saugojimas ir propagavimas, skatinti jaunimą burtis į meno saviveiklos kolektyvus, propaguoti geriausias rusų tautos tradicijas ir palikimą.

Renka medžiaga apie istorinį, kultūrinį, dvasinį rusų tautos paveldą. Organizuoja seminarus, parodas, tautines vakarones, rusiškų romansų vakarus, Kalėdų ir Velykų šventes, vykdo labdaros akcijas. 2009 m. dalyvavo Europos paveldo dienoms skirtame renginyje, kur N. Skibickaja skaitė pranešimą „Rusakalbiai Mažeikių krašto žmonės ir jų darbai". Aktyviai bendrauja su kitų miestų bendruomenėmis (Šiaulių, Klaipėdos, Radviliškio, Saldaus).

Projektai

Vykdyti projektai: „Rusų bendruomenės bendruomenės ir pravoslavų bažnyčios atsiradimas ir vystymasis Žemaitijoje", „Dialogai rusų kalba - skirtingos kultūros, vieningas pasaulis", „Įvairių kultūrų ir tradicijų vaidmuo daugiataučiame Mažeikių mieste", „Tiksli informacija - gero darbo pagrindas", „vaikų auklėjimo istorinė patirtis šiuolaikinėse šeimose", su Radviliškio bendruomene vykdytas projektas apie etnokultūrinių tradicijų pažinimą.

Kartu su rusų bendruomene išleido dainų kūrėjos ir atlikėjos Margaritos Mašinos dainų knygą. Ji prie stačiatikių bažnyčios subūrė chorą ir jam vadovavo. Dabar chorui vadovauja Anisa Dauskurtienė.

Šaltiniai

  • Mes esame. Sud. Eduardas Vaičiulis. - Mažeikiai. - 2009. - 88 p. - P. 73. ISBN 978-9955-911-15-9.