Palnosų tvenkinys

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška
Palnosų tvenkinys
Palnosų tvenkinys Palnosų gyvenvietėje
Palnosų tvenkinys Palnosų gyvenvietėje
Seniūnija: Viekšnių seniūnija
Upė: Kerbesas
Plotas: 1,5 ha
Tūris: 18,7 tūkst. m³
Vidutinis gylis: 1,3 m
Pralaidos tipas: šachtinė
Slėgio aukštis: 4,0 m
Debitas: 5,30 m³/s

PALNOSŲ TVENKINYS yra Palnosų gyvenvietėje. Užtvanka yra 0,9 km nuo Kerbeso (dar vadinamas Gėlupiu) žiočių. Ji 55 m ilgio, 9,5 m pločio ir 4 m aukščio. Baseino plotas užtvankos pjūvyje yra 9,7 km². Tvenkinio altitudė 82,60 m virš Baltijos jūros lygio.

Tvenkinio krantai nestatūs, abiejuose yra gyvenvietės sodybos, kurių pastatai nuo vandens nutolę daugiau kaip 50 metrų. Pakrantės juostoje yra pieva su retais medžiais ir krūmais. Tvenkinio aukštupys apaugęs vandens augmenija ir uždumblėjęs. Tvenkinio viršutinėje dalyje, apie 50 m nuo aukštupio, supilta sanpila, kuria nutiestas pėsčiųjų takas. Per sanpilą paklota 2x1,0 m gelžbetoninių vamzdžių pralaida.

Įrengta gelžbetonio šachtinė vandens pertekliaus pralaida, kurią sudaro šachta ir 1,2 m skersmens vamzdis su portaliniu antgaliu. Užtvankos ketera nutiestas 6 m pločio asfalto dangos kelias su plytelėmis grįstu šaligatviu.

Įrengtas 1976 m.

Šaltiniai

  • Mažeikių rajono esamų tvenkinių inventorizacija ir kompleksinio sutvarkymo ir naudojimo rekomendacijos. - Kaunas, 2003. - T. III, Tvenkinių techninė būklė, būtini remonto ir eksploatacijos darbai. - P. 33.

Vandens pertekliaus pralaida į Kerbeso upelį