Padagai

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška
Padagai
Nuotraukos nėra
Informacija
Seniūnija: Šerkšnėnų seniūnija
Plotas: 117,1 ha
Gyventojai: nėra (2001 m.)

PADAGAI, ištuštėjęs kaimas Šerkšnėnų seniūnijoje, prie Sedos - Rubikų vieškelio. Pietuose ribojasi su Girkalių, vakaruose - su Kalniškių, šiaurėje - su Dacių ir Rubikų k.

Tarpukaryje buvo Padagų seniūnija, kuriai priklausė Rubikų, Girkalių, Kirklių, Kalniškių kaimai. 1950-1954 m. buvo Padagų apylinkė, kuri 1954 m. gegužės 25 d. panaikinta ir prijungta prie Ketūnų apylinkės.

Gyventojai

Gyventojų skaičius: 1902 m. - 44 gyv., 1923 m. - 8 ūkiai, 43 gyv. 1973 m. - 3 kiemai. 2001 m. Lietuvos gyventojų ir būsų surašyme kaimas nebeminimas. 2003 m. gyventojų nebėra.

1866-11-05 kaime gimė kunigas Nikodemas Juozas Petkus.

Mikrotoponiminiai vietovardžiai

Padagų kaimo vietovardžiai užrašyti apie 1973 m.

  • Arlausko beržynas - miškelis Padagų k. pietryciuose. Plotas apie 1 ha. Miškelis anksčiau priklausė Arlauskui, todėl taip ir pavadintas. Auga daugiausia beržai, drebulės, alksniai, kai kur ąžuolai bei eglės.
  • Burbos eglynas - miškelis šiaurės rytinėje kaimo dalyje. Plotas apie 1,5 ha. Auga eglės, beržai, uosiai, ąžuolai. Miškelis priklausė Burbai, todėl taip ir pavadintas.
  • Jaugienės eglynas - miškelis Padagų k. rytinėje dalyje. Anksčiau priklausė Jaugienei, todėl taip ir pavadintas. Plotas apie 5 ha. Daugiausia auga eglės, bet yra ir lapuočių.
  • Kelmuotės - pieva Padagų k. rytuose, pakraštyje. Dabar kultūrinės ganyklos. Plotas apie 1O ha. Buvo apaugusi krūmais, daug kelmų.
  • Ligmargės - pieva kaimo pietvakariuose, prie Burbos eglyno. Dabar kultūrines ganyklos. Plotas 3O ha.
  • Skurvydo eglynas - miškelis Padagų kaimo pietryčiuose, apie 2 km nuo Rubikų k. Plotas apie 1 ha. Auga eglės, yra alksnių, karklų. Pavadintas pagal žmogaus pavardę.