Nerijus Barasa

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška

BARASA, NERIJUS (g. 1978 m. birželio 1 d. Mažeikiuose) - Lietuvos futbolininkas. Nuo 2001 m. žaidžia šalies nacionalinėje rinktinėje. Aikštėje užima gynėjo arba saugo poziciją.

Futbolininko karjerą pradėjo gimtojo miesto Mažeikių Romar klube. Su juo tais pačiais metais laimėjo šalies čempionatą. Kitais metais persikėlė į Atlanto komandą, o netrukus į Latvijos miesto Liepojos Baltika. Nei viename iš šių trijų klubų Barasa nebuvo pagrindinės sudėties žaidėjas. Barasa atsiskleidė 1997 m. pradėjęs žaisti Šiaulių Karedoje, su kuria 1998 m. laimėjo A Lygą. 2000 m. pasirašė sutartį su FBK Kaunas klubu ir su juo vėl laimėjo šalies pirmenybes. Nuo 2001 m. Barasa pradėjo savo futbolininko karjerą Rusijoje (rungtyviavo Samaros, Tolijačio, Vladikaukazo miestų komandose). Tačiau dėl sunkių traumų Nerijus Barasa 2005 m. sezone sužaidė vos kelias varžybas. Tais pačiais 2005 m. jis vėl pasirašė sutartį su FBK Kaunu ir buvo išnuomuotas Edinburgo Hearts klubui iš Škotijos, kur prisijungė prie gausaus lietuvių būrio. Tačiau dėl traumų ir Hearts klube Barasa židžia nedaug.

Nerijus Barasa į nacionalinę rinktinę kviečiamas nuo 2001 m. Rinktinėje jis išsiskiria savo kovingu žaidimu. Baras už Lietuvą yra įmušęs 2 įvarčius: Latvijos ir Rusijos rinktinėms.