Giniočiai

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Jump to navigation Jump to search
Giniočiai
Giniociai.MKE.2009-07-05.jpg
Gamtovaizdis Giniočių k.
Informacija
Seniūnija: Židikų seniūnija
Plotas: 198,4 ha
Gyventojai: 7 (2001 m.)
Giniočių k. I kapinės

GINIOČIAI, kaimas Židikų seniūnijoje, 1,5 km į rytus nuo Pikelių. Šiaurinėje dalyje prieina Giniočių miškas, teka Lūšis, rytinėje dalyje teka Skutulas (Ventos kair.). Per kaimą eina kelias į Pikelius.

Gyventojai

Gyventojų skaičius: 1902 m. Giniočių palivarke - 31, 1923 m. - palivarke 2 ūkiai ir 30, kaime - 7 ūkiai ir 76 gyv., 1972 m. buvo 48 gyv., 2001 m. - 7 gyv. (4 vyrai ir 3 moterys).

Istorinės žinios

Giniočių kaimas arba Giniotovičiai, Giniotiškiai paminėti Raseinių žemės teismų knygose 1593, 1596 ir 1598 m.(Sprogis, 1888: 75).

Kaime yra dvejos neveikiančios kapinaitės. Pirmosios yra 1,9 km į pietryčius nuo Pikelių, mažos kalvelės viršūnėje su nuolydžiu į šiaurę. Kapinių teritorijoje auga vienas ąžuolas. Iš laukų privežta akmenų. Aplinkui kapines - ariama žemė. Jose laidojimo žymių, istorijos ir kultūros paminklų nėra. Plotas 0,05 ha, perimetras 76 m.

Antrosios kapinaitės yra 0,9 km į pietryčius nuo Pikelių. Jų paviršius lygus, su nežymiu nuolydžiu į pietryčius. Aplinkui kapines - kultūrinė ganykla. Laidojimo žymių, istorijos ir kultūros paminklų nėra. Plotas 0,06 ha, perimetras 103 m. Anksčiau buvo įtrauktos i archeologinių paminklų sąrašą (AV 643).

Mikrotoponiminiai vietovardžiai

  • Getnario dvarelis - vaiskrūmiais ir vaismedžiais apaugęs namas Giniočių k., 3 km į vakarus nuo Pikelių.Gyveno Getnaris, kuriam priklausė ta žemė. Plotas apie 30 ha.
  • Medininkų kelias - išnykęs, nenaudojamas kelias Giniočių kaime, nuo buv. Čejausko sodybos iki Ventos upės (Latvijoje). Buvo apaugęs įvairiais medžiais. Ilgis 6-7 km.
  • Nuotelio prūdas - užaugęs prūdas Giniočių k., 2 km į vakarus nuo Pikelių. Gyveno žydas Nuotelis, kuriam tas prūdas priklausė.
  • Prudai - į mišką įsiterpusi ir krūmais apaugusi pieva, 3 km į rytus nuo Pikeliu. Plotas apie 8 ha.
  • Rudnickio kapeliai - kapeliai Giniočiu kaime, 1,5 km į rytus nuo Pikelių. Dabar šienaujama pieva. Buvo Rudnickio žemėje.
  • Šulcienes pelkes - pieva Giniočių kaime, 1 km į šiaurės vakarus nuo Pikelių, prie Daubarienės. Plotas apie 1O ha. Čia buvo Šulcienes žemė.

Etimologija

Kaimo pavadinimas kildinamas nuo Giniotačių. Giniočiai - asmenvardžio Giniotis daugiskaitinė forma.