Daubarių tvenkinys

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška
Daubarių tvenkinys
Daubarių tvenkinys
Daubarių tvenkinys
Seniūnija: Tirkšlių seniūnija
Upė: Viešetė
Plotas: 15,7 ha
Tūris: 580,0 tūkst. m³
Vidutinis gylis: 3,7 m
Pralaidos tipas: šachtinė
Slėgio aukštis: 8,0 m
Debitas: 39,0 m³/s
Kodas: 30050240

DAUBARIŲ TVENKINYS yra Daubarių k. Užtvanka yra 2,5 km nuo Viešetės žiočių. Ji 200 m ilgio, 11,5 m pločio ir 10,5 m aukščio. Užtvankos ketera nutiestas asfaltuotas Mažeikių pietinio apvažiavimo kelias (žr. Mažeikių aplinkelis). Baseino plotas užtvankos pjūvyje yra 96,5 km². Tvenkinio altitudė 60,0 m virš Baltijos jūros lygio. Įrengta gelžbetoninė šachtinė vandens pertekliaus pralaida. Perimetras 3,60 km.

Daubarių tvenkinys įrengtas pagal buvusio Respublikinio vandens ūkio projektvavimo instituto Šiaulių skyriaus sudarytą projektą. Priimtas eksploatuoti 1972 m. Dėl prastos betono kokybės per šachtą prasidėjus intensyviai filtracijai tvenkinio hidroįtvarai 2003 m. buvo remontuoti. Remontuojant hidroįtvarus vanduo iš tvenkinio buvo išleistas, tvenkinio dugnas valytas.

Tvenkinys gražiai dera prie reljefo. Dešiniajame krante yra sodai ir ūkininkų žemės, kairiajame krante nuo užtvankos iki tvenkinio vidurio išsidėstę Daubarių gyvenvietės sodybos, toliau miškas. Tvenkinys gilus, užžėlimo vandens augmenija nėra.

Pagal sukauptą potencinę energiją Daubarių tvenkinys priskirtas tvenkinių, turinčių 50-100 kW galią kategorijai, jis įtrauktas į tvenkinių prie kurių galima mažųjų hidrojėgainių statyba sąrašą. Iki jo Viešetės upė įtraukta į saugomų ir globojamų žuvų rūšių migracijos kelių sąrašą.

Šaltiniai

  • Mažeikių rajono esamų tvenkinių inventorizacija ir kompleksinio sutvarkymo ir naudojimo rekomendacijos. - Kaunas, 2003. - T. III, Tvenkinių techninė būklė, būtini remonto ir eksploatacijos darbai. - P. 17.