Šerkšnės kolūkis

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška
Pirmoji kolūkio raštinė Šerkšnėnų k. 1949 m.

ŠERKŠNĖS KOLŪKIS, KOLŪKIS „ŠERKŠNĖ".

Įkurtas 1949 m. iš trijų buvusių kolūkių: „Viešetės kranto", „Pažangos" ir „Taikos vėliavos", kurie tapo kolūkio brigadomis - I, II ir III. Iš pradžių sustambintas kolūkis buvo pavadintas „Naujas gyvenimas" (pirmininkas Jonas Liubinas), o nuo 1951 m. - kolūkis „Šerkšnė". „Viešetės krantui" vadovavo Stasys Šličius, „Pažangos" - Tibucijus Eišontas, „Taikos vėliavos" kolūkiui - Stasys Salamonas.

Pirmieji kolūkiečiai buvo Stasys Šličius (dirbo kolūkio laiškininku), Tadas Zubavičius, Antanas Jakutis ir kt. 1949 m. kolūkyje įkurta pirminė komjaunimo organizacija (pirmoji kolūkio komjaunuolė bei pirmoji TSKP narė - mokytoja Cilė Jankauskaitė, Genovaitė Gurauskienė, Antastazija Gedminienė, Zuzan Mažonaitė). 1956 m. kolūkyje įkurta biblioteka, kuriai vadovavo Kostė Balvočiūtė. Bibliotekoje buvo 500 vnt. knygų ir apie 100 skaitytojų. 1972 m. pasatytas kolūkio administracinis pastatas.

Pirmininkai: Pranas Notrimas, Vytautas Malakauskas, D. Seilius; vyriausieji specialistai: pirmininko pavaduotojai - Nijolė Eglinskienė, Zita Kolbuvienė, Stasys Jakutis.

Šaltiniai

  • „Šerkšnės" kolūkio istorijos pirmieji puslapiai 1946-1956 // Albumas Šerkšnėnų bibliotekoje.