Griežės kapinynas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''GRIEŽĖS KAPINYNAS''' – kapinynas Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje, prie Griežės kaimo (Židikų seniūnija), apie 1 km į pietus nuo Grie...)
 
 
1 eilutė: 1 eilutė:
'''GRIEŽĖS KAPINYNAS''' – [[kapinynas]] [[Mažeikių rajono savivaldybė]]s teritorijoje, prie [[Griežė]]s kaimo ([[Židikų seniūnija]]), apie 1 km į pietus nuo [[Griežės piliakalnis|Griežės pirmojo]] ir [[Griežės II piliakalnis|antrojo piliakalnių]], [[Varduva|Varduvos]] kairiajame krante, ant kalvų.
'''GRIEŽĖS KAPINYNAS''' – kapinynas [[Griežė|Griežės]] k. ([[Židikų seniūnija]]), apie 1 km į pietus nuo [[Griežės piliakalnis|Griežės pirmojo]] ir Griežės II piliakalnių, [[Varduva|Varduvos]] kairiajame krante, ant kalvų.


== Tyrimai ==
== Tyrimai ==
[[1926]] m. latvių archeologas [[Edvardas Paeglė]] kasinėjo kelis [[IX a.]] – [[XIV a.]] nedegintų mirusiųjų kapus, [[1981]]–[[1983]] m. [[Lietuvos istorijos institutas|Istorijos instituto]] archeologai (tyrimų vadovas [[Algirdas Varnas]]) ištyrė 2200 m² plotą. Rasta 12 didelių duobių, kuriose buvo nuo kelių iki keliolikos sudegintų mirusiųjų kapų, 25 simboliniai kapai ar apeiginės duobės ir 47 nedegintų mirusiųjų (daugiausia vaikų) kapai, datuojami [[XI a.]] – [[XIII a.]] Radinius, apie 1700, daugiausia papuošalai, saugo [[Lietuvos nacionalinis muziejus]]. Netoli kapinyno, Varduvos pušyne, yra [[Griežės pilkapynas]].<ref>{{VLE|VII|152|[[Bronius Dakanis]]|Griežės kapinynas}}</ref>
1926 m. latvių archeologas Edvardas Paeglė kasinėjo kelis IX a. – XIV a. nedegintų mirusiųjų kapus, 1981–1983 m. Lietuvos istorijos instituto archeologai (tyrimų vadovas [[Algirdas Varnas]]) ištyrė 2200 m² plotą. Rasta 12 didelių duobių, kuriose buvo nuo kelių iki keliolikos sudegintų mirusiųjų kapų, 25 simboliniai kapai ar apeiginės duobės ir 47 nedegintų mirusiųjų (daugiausia vaikų) kapai, datuojami XI a. – XIII a. Radinius, apie 1700, daugiausia papuošalai, saugo Lietuvos nacionalinis muziejus. Netoli kapinyno, Varduvos pušyne, yra [[Griežės pilkapynas]].


== Šaltiniai ==
== Šaltiniai ==
{{Išnašos}}
<small>
* Varnas A. Griežės kapinynas. / [[Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje]] 1980 ir 1981 metais. Vilnius, p.&nbsp;75–78.
* Varnas A. Griežės kapinynas. / Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje 1980 ir 1981 metais. Vilnius, p. 75–78.
 
</small>
[[Kategorija:Lietuvos kapinynai]]
[[Kategorija:Griežė]]
[[Kategorija:Mažeikių rajono paveldas]]

Dabartinė 10:59, 19 kovo 2017 versija

GRIEŽĖS KAPINYNAS – kapinynas Griežės k. (Židikų seniūnija), apie 1 km į pietus nuo Griežės pirmojo ir Griežės II piliakalnių, Varduvos kairiajame krante, ant kalvų.

Tyrimai

1926 m. latvių archeologas Edvardas Paeglė kasinėjo kelis IX a. – XIV a. nedegintų mirusiųjų kapus, 1981–1983 m. Lietuvos istorijos instituto archeologai (tyrimų vadovas Algirdas Varnas) ištyrė 2200 m² plotą. Rasta 12 didelių duobių, kuriose buvo nuo kelių iki keliolikos sudegintų mirusiųjų kapų, 25 simboliniai kapai ar apeiginės duobės ir 47 nedegintų mirusiųjų (daugiausia vaikų) kapai, datuojami XI a. – XIII a. Radinius, apie 1700, daugiausia papuošalai, saugo Lietuvos nacionalinis muziejus. Netoli kapinyno, Varduvos pušyne, yra Griežės pilkapynas.

Šaltiniai

  • Varnas A. Griežės kapinynas. / Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje 1980 ir 1981 metais. Vilnius, p. 75–78.