Purvėnų medicinos punktas

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Jump to navigation Jump to search

PURVĖNŲ MEDICINOS PUNKTAS. Buvo Purvėnų k. Priklausė Mažeikių senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centrui. Dirbo slaugytoja Genovaitė Jancevičienė. Įkurtas 1959 m.

Apie 1992 metus medicinos punktas buvo iškeltas į buvusias kolūkio darželio patalpas. Tame pačiame pastate buvo ir Purvėnų pradinė mokykla. Greta stovėjo pirties pastatas su katiline. Iš ankstesnių patalpų išsikėlė ir biblioteka, kuri įsikūrė tame pačiame pirties pastate. Senasis mūrinukas atiteko pieno surinkimo punktui. Iš pirties katilinės buvo šildomas ir medicinos punktas, ir pradinė mokykla. Be to, naujosiose patalpose jau buvo vandentiekis ir kanalizacija. Po kokio dešimtmečio, kai punktas jau priklausė Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centrui, jo direktorius Audrius Stankevičius leido G. Jancevičienei medicinos įstaigą įsirengti savo namuose, kur buvo paskirtas vienas kambarys ir veranda. Čia taip pat buvo ir vaistinėlė, kurioje bendruomenės slaugytoja prekiavo vaistais. Juos pagal sudarytą sutartį gaudavo iš Nemakščių vaistinės (Raseinių rajonas).

2004 m. aptarnaujamų žmonių skaičius - 780, per metus punkte apsilankė 1082 žmonės. Į punktą du kartus per mėnesį atvyksta gydytojas. Per metus punkte atlikta 1126 procedūros (injekcijos).

Uždarytas 2009-07-01.