Niuansas

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Jump to navigation Jump to search

„NIUANSAS", Mažeikių choreografijos mokyklos modernaus šokių ansamblis. Vadovė mokytoja ekspertė Jelena Legenzovienė.

Įkurtas 1993 m. Ansamblyje šoka 130 15-19 metų amžiaus šokėjų, kuriems dar vadovauja koncertmeistrė Danutė Adomaitienė. Abi vadovės kuria šokių spektaklius, rašo projektus, vyksta su vaikais į koncertines keliones. Ansamblis yra parengęs daug koncertinių programų, iš kurių geriausios pripažintos - šokių spektakliai „Gražuolė ir pabaisa", „Sena nauja pasaka" ir „Žiemos sapnas". Mažeikiuose ansamblis surengė 10 šokių festivalių: „Nauji veidai", „Šokių tvanas", „Visur gerai, scenoje - geriausia". Tradiciniu tapo „Niuanso" organizuojamas tarptautinis šokių festivalis „Šėlsmas". Festivalio metu rengiami koncertai Mažeikiuose, juose dalyvauja stipriausi šokėjai iš visos Lietuvos ir užsienio. Rengiami šokių konkursai, seminarai, kviečiami lektoriai iš Lietuvos ir užsienio. Yra koncertavęs Čekijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Latvijoje, Estijoje, Slovakijoje, Vokietijoje, Ukrainoje ir Šveicarijoje, daugelyje Lietuvos miestų.

Bendradarbiauja su įvairiausiais šokių kolektyvais, rengia bendrus projektus, palaiko ryšius su kitomis šokio puoselėtojų bei vaikus ir jaunimą ugdančiomis organizacijomis. Padeda jaunimui, norinčiam studijuoti choreografiją, profesinio parengimo klausimais.

Ansamblis ne kartą yra pripažintas profesionaliu kolektyvu ir daugiau nei 20 kartų tapo šalies ir tarptautinių konkursų diplomatu bei laureatu. 2011 m. kolektyvo paauglių grupė tapo V tarptautinio Baltijos šalių vaikų kūrybos festivalio „Adventas" Taline laureate. Keletą kartų dalyvavo televizijos laidoje „Mažųjų žvaigždių valanda". 2016 m. tarptautiniame šokių festivalyje konkurse „Kaunas fest 2016" kolektyvas laimėjo tris pirmąsiais ir vieną antrąją vietas.

Ansamblio repertuare modernių pop, laisvos plastikos, klasikinio, showdance, folkjaz, hip-hop ir kitų stilių šokiai.

Šaltiniai

  • Saulius Rudžionis. Kauno festivalyje „Niuansui" - trys pirmosios vietos // Santarvė. - 2016. - Gruod. 15. - Nr. 142. - P. 3.
  • Sučylienė J. „Niuansas" sužibėjo Lietuvos televizijoje // Būdas žemaičių. - 2003. - Gruodžio 19.
  • Sučylienė J. Su „Niuansu" - po marių dugną ir gėlėtą pievą // Būdas žemaičių. - 2003. -Gruodžio 10.
  • Sučylienė J. Įspūdingas „Niuanso" koncertas Samaroje // Būdas žemaičių. - 2004. - Balandžio 26.
  • Sučylienė J. „Niuanso" koncertinį sezoną vainikavo laurai // Būdas žemaičių. - 2004. - Birželio 11.
  • „Niuansas" modernumo mokykla // Būdas žemaičių. - 2006. - Gruodžio 05.
  • Mes esame. Sud. Eduardas Vaičiulis. - Mažeikiai. - 2009. - 88 p. - P. 47-48. ISBN 978-9955-911-15-9.
  • Vytautas Malūkas. Mažeikiškių „Niuansas" Klaipėdoje demonstravo profesionalumą // Santarvė. - 2011. - Lapkr. 131. - Nr. 131.
  • Vytautas Malūkas. „Niuansas" iš Talino parvežė pergalę // Santarvė. - 2011. - Gruodžio 22. - Nr. 145. - P. 6.