Lietuviškos muzikos labirintais

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Jump to navigation Jump to search

„LIETUVIŠKOS MUZIKOS LABIRINTAIS", Žemaitijos krašto jaunųjų pianistų festivalis-konkursas, kurį kas dvejus metus organizuoja Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykla. Renginio sumanytoja - šios mokyklos mokytoja Danutė Pocienė.

Pirmasis konkursas įvyko 2007 m. Šio konkurso išskirtinumas - puoselėti lietuvišką fortepioninę muziką. Tuo pačiu tai puiki galimybė tobulinti jaunųjų atlikėjų meistriškumą ir sceninę-koncertinę praktiką. Tokie renginiai skatina bendradarbiauti muzikos ir meno mokyklas, o pedagogai dalijasi gerąja patirtimi bei repertuaru. Pirmajame konkurse dalyvavo Ventos, Sedos filialo, Plungės, Platelių, Skuodo, Kuršėnų, Telšių ir Šilutės jaunieji pianistai. Konkurse dalyviai suskirstomi į amžiaus grupes, privalomas yra lietuviškas kūrinys, reglamentuotas yra dalyvių skaičius, kūrinio atlikimo laikas ir kt. Atlikėjus vertina komisija, kuriai vadovauja Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Virginija Ruzgienė. Komisiją sudaro Telšių, Šilutės, Plungės ir Mažeikių muzikos mokyklų specialistai. geriausiai pasirodžiussiems dalyviams suteikiami laureatų ir diplomantų vardai. Taip pat įteikiamos nominacijos: už geriausiai atliktą klasikinį, šiuolaikinį lietuvišką kūrinį, už grojimo techniką, artistiškumą, įdomiausią interpretaciją bei dovana jaunajam atlikėjui. Visi konkurso dalyviai ir jų mokytojai apdovanojami padėkos raštais, originaliomis dovanėlėmis, papuoštomis „Lietuviškos muzikos labirintų" atributika. Mokytojamstaip pat išduodami kvalifikaciniai pažymėjimai.

Iki 2015 m. įvyko penki festivaliai-konkursai.

Šaltiniai

  • Vytas Aleknavičius. Apie „Lietuviškos muzikos labirintus" iš pirmų lūpų // Būdas žemaičių. - 2015. - Kov. 17. - Nr. 21. - P. 4.