Lietutis

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška

„LIETUTIS", Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų muzikinė šou grupė. Vadovas Algirdas Grinkevičius.

Įkurta 1994 m. Grupė yra iškovojusi laureatų vardus tarptautiniuose („Pop kopėčios", „Baby song") ir įvairiuose respublikiniuose konkursuose, surengė apie 500 koncertų Lietuvoje ir penkiose užsienio šalyse. 2007 m. rudenį įkurta jaunesnioji grupė „Lietučiukės". Vyresniojoje grupėje dainuoja devynios 12-15 metų mergaitės, o jaunesniąją grupę sudaro dvylika 7-11 metų mergaičių. Kolektyvai atlieka įvairių stilių muziką - nuo retro dainų iki džiazo.

2000 m. Kaune „Lietutis" pelnė geriausio kolektyvo vardą. 2008 m. vyresnioji grupė savo amžiaus grupėje laimėjo dvi prizines vietas respublikiniuose konkursuose. 2008 m. lapkričio mėn. „Lietučiukės", dalyvaujantis kaip savarankiškas kolektyvas, respublikiniame konkurse laimėjo pirmąją vietą. Atskiros solistės taip pat nekartą buvo gerai įvertintos: 2003 m. Monika Garškaitė, kuri dabar dainuoja su Romu Dambrausku, laimėjo solisčių konkursą „Laumės juosta", 2008 m. respublikiniame konkurse Goda Bumbliauskaitė laimėjo pirmąją vietą, Dovilė Garšvaitė - trečiąją.

2011 m. grupėje 11 mergaičių, iš kurių daugiau nei pusė - solistės; iš viso abiejose grupėse 19 narių. Dabar dainuoja džiazą, ritmbliuzą, o nebedainuoja popso. Repertuare lietuviškos, ispaniškos, lenkiškos ir kt. dainos. Kolektyvo atliekami kūriniai labai sudėtingi ir nėra skirti plačiajai auditorijai, o daugiau profesionalams. 2011 m. tarptautiniame Europos pop konkurse „Berlno perlas" grupės solistė Goda Bumbliauskaitė pelnė trečiąją vietą.

2011 m. Panevėžyje vykusiame II tarptautiniame muzikos festivalyje „Sing Christmas" kolektyvas pasirodė tarp jazz, blues ir soul muzikos atlikėjų. Pirmąsias vietas savo amžiaus grupėse laimėjo Deimantė Čiapaitė, Dovilė Garšvaitė ir Goda Bumbliauskaitė, antrąsias - Mintarė Butkutė ir Atilija Daukantaitė.

Šaltiniai

  • Steponavičienė B. Krištoliniai lietaus lašai ir lašeliai // Būdas žemaičių. - 2008. - Gruodžio 31. - Nr. 100. - P. 6.
  • Vytautas Malūkas. Tarptautiniame konkurse Berlyne - mažeikiškių pergalės // Santarvė. - 2011. - Gruodžio 3. - Nr. 137. - P. 5.
  • Vytautas Malūkas. „Lietutis" iš Panevėžio grįžo su Grand Prix // Santarvė. - 2011. - Gruodžio 15. - Nr. 142. - P. 1, 8.