Leckavos miestelio naujosios kapinės

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Jump to navigation Jump to search
Leckavos miestelio naujosios kapinės
Leckavos naujosios kapines1.MKE.2007-04-08.jpg

LECKAVOS MIESTELIO NAUJOSIOS KAPINĖS yra Leckavoje, 0,3 km į šiaurės vakarus nuo bažnyčios. Šiaurėje ribojasi su kultūrine ganykla, o iš kitų pusių - su sodu.

Plotas 0,56 ha, perimetras 303 m., aptvertos akmenų tvora. Gausu betoninių ir akmeninių antkapinių paminklų. Istorijos ir kultūros paminklų nėra. Prie kapinių yra šulinys.

Istorija

Kapinės pradėtos rengti 1911 m. bažnyčios žemėje vietos klebono Liudviko Rinkevičiaus ir parapijiečių pastangomis. Kapinės aptvetos akmenų mūro tvora, kuriai sunaudota 100 kub. m. akmenų, privežta apie 1,5 metrų smėlio sluoksnis. Iš viso darbams atlikti reikėjo 50 tūkst. vežimų; visi darbai įvertinti 10 tūkst. rub. 1913 m. rugpjūčio 11 d. per Šv. Lauryno atlaidus Viekšnių dekanas kunigas Vincentas Jerulaitis kapines pašventino. Jam talkino Tirkšlių klebonas kun. Pranas Gaigalas, Laižuvos klebonas kun. Juozas Tumas, Mažeikių altarista kun. Mykolas Jankauskis, Leckavos klebonas Liudvikas Rinkevičius ir du klierikai. Pamokslą pasakė kun. J. Tumas. Buvo pasirašytas ir pašventinimo aktas su visų dalyvavusių dvasiškių parašais ir paliktas parapijos archyve [1].

Šaltiniai

  1. Tumas J. Leckavos naujų kapinių pašventimas // Bažnytinė apžvalga. - K., 1913. - Nr. 4. - P. 62 [1]