Kalnijų tvenkinys

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška
Kalnijų tvenkinys
Kalnijų tvenkinys iš vakarų pusės
Kalnijų tvenkinys iš vakarų pusės
Seniūnija: Sedos seniūnija
Upė: Beržupis
Plotas: 18,7 ha
Tūris: 340,6 tūkst. m³
Vidutinis gylis: 1,7 m
Pralaidos tipas: šachtinė
Slėgio aukštis: 3,0 m
Debitas: 2,1 m³/s
Kodas: 30050310

KALNIJŲ TVENKINYS yra Kalnijų k. Įrengtas ant Beržupio upelio, 0,6 km nuo jo įtekėjimo į Varduvos upę. Užtvanka 100 m ilgio, 6,0 m pločio ir 4,0 m aukščio. Baseino plotas užtvankos pjūvyje yra 3,0 km². Tvenkinio altitudė 112,0 m virš Baltijos jūros lygio.

Vandens pertekliaus pralaidą sudaro šachta ir 1,0 m skersmens gelžbetoniniai vabzdžiai su portaliniu antgaliu. Įrengta gelžbetoninė šachtinė vandens pertekliaus pralaida.

Tvenkinys priskirtas valstybinės reikšmės tvenkinių kategorijai, jį nuomoja Mažeikių medžiotojų-žvejų draugija. Tvenkinį aukštupyje kerta vietinės reikšmės kelias ir kelios aukštos įtampos elektros linijos. Krantai neaukšti, lekšti. Dešinėje tvenkinio pusėje yra pieva ir dirbami laukai, kairėje pusėje sodybvietės. Akvatorijos pakraščiai apaugę švendrėmis ir nendrėmis.

Šaltiniai

  • Mažeikių rajono esamų tvenkinių inventorizacija ir kompleksinio sutvarkymo ir naudojimo rekomendacijos. - Kaunas, 2003. - T. III, Tvenkinių techninė būklė, būtini remonto ir eksploatacijos darbai. - P. 25-26.