Šerkšnėnų seniūnijos bendruomenės centras

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška

ŠERKŠNĖNŲ SENIŪNIJOS BENDRUOMENĖS CENTRAS. Vienija Žemalės ir Rubikų bendruomenes bei Šerkšnėnų k. gyventojus. Pirmininkė Rūta Narmontienė.

Įkurtas 2007 m. kovo mėn. Išrinkta devynių asmenų taryba, į kurią įeina atstovai iš Rubikų, Žemalės ir Šerkšnėnų k. Taryba pasiskirstė į tris grupes: viena atsakinga už ryšius su kitomis bendruomenėmis, tarpusavio veiklos koordinavimą, kitos rūpinasi kultūrine veikla ir darbu su jaunimu, o trečioji užsiima socialiniais klausimais. Kiekvienoje grupėje yra po atstovą iš Žemalės, Plinkšių ir Rubikų k. Per pirmuosius centro veiklos metus parengti devyni projektai, kurie gavo finansavimą. 2007 m. parengtas Žemalės gyvenvietės parko renovacijos projektas, kurį finansavo Žemės ūkio ministerija ir skyrė 25 tūkst. litų. Už šiuos pinigus įrengta 11 žaidimų įrenginių: įvairios sūpynės, suolai parke, trosinė čiuožykla ir kt. 2008 m. Žemės ūkio ministerija finansavo projektą „Be stadiono nebus čempionų" krepšinio aikštelei įrengti ir skyrė 25 tūkst. Lt. Vasaro poilsio stovykloms buvo parengti šeši projektai. Jie buvo finansuoti iš Savivaldybės Vaikų socializacijos programų rėmimo fondo.

Pirmaisiais bendruomenių centro veiklos metais vyko tradiciniai seniūnijos bendruomenių vaikų ir jaunimo jaunųjų talentų konkursai „Žvaigždutės tarp žvaigždių", kuriems lėšų skyrė Jaunimo reikalų departamentas. 2009 m. finansuotas vienas projektas „Sportas - sveikata, laisvalaikio praleidimo forma ir gyvenimo būdas" (2 tūkst. Lt skyrė Savivaldybė iš Visuomenės sveikatos rėmimo programos).

Šerkšnėnų seniūnijos bendruomenės centras aktyviai įsijungia į seniūnijos kultūrinius renginius. Kartu su Šerkšnėnų kultūros centru organizuoja valstybines, kalėdines, naujametines šventes, vakarones, namų dienas, kasmečius seniūnijos gražiausių sodybų rinkimus.

Šaltiniai

  • Bernarda Plastinina. Bendruomenių centras atlieka koordinatoriaus vaidmenį // Santarvė. - 2009. - Lapkričio 12. - Nr. 128. - P. 5