Balėnų kaimo bendruomenė

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Jump to navigation Jump to search

BALĖNŲ KAIMO BENDRUOMENĖ, visuomeninė organizacija, veikianti Balėnų k. Pirmininkas Vaidas Balsys (nuo 2010 m. pavasario).

2003 m. kovo mėn. vyko bendruomenės steigiamasis susirinkimas. Išrinkta 9 žmonių taryba. Pirmoji pirmininkė buvo Janina Končienė, po to Virginija Galdikienė, Vaidas Balsys. Bendruomenė įregistruota 2010 m. pavasarį. 2012 m. bendruomenėje buvo 120 narių ne tik iš Balėnų, bet ir iš Bružų, Plienakių kaimų.

Bendradarbiauja su vietos biblioteka ir mokykla. Renginiai: Advento ir Gavėnios vakarai, „Lino kelias", „Derliaus šventė" ir kt. 2005 m. surengė tradicinę vasaros šventę, kurioje vyko sporto varžybos, apdovanoti gražiausių tvarkomų sodybų šeimininkai, koncertavo Mažeikių „Bočių" bendrijos ansamblis, humoro grupė iš Nevarėnų „Barboros".

Iš pradžių kasmet Balėnose buvo organizuojamas agitbrigadų pasirodymas, kuriame dalyvauja trys grupės: dvi mokyklos ir bendruomenės, tradiciniais renginiais tapusios įvairios vakaronės, Kalnų giedojimas per gavėnią ar per adventą prieš Kalėdas. Po to bendruonmenės veikla apmirė ir vėl atgavinta pradėjus jai vadovauti Vaidui Balsiui.

Visi renginiai vyksta Balėnų pagrindinės mokyklos patalpose, stadione. 2012 m. pavasarį bendruomenė gavo buvusio pašto patalpas tarybos susirinkimams.

Palaiko ryšius su kitomis Tirkšlių seniūnijos bendruomenėmis, draugauja su Užlieknės bendruomenė. Kaime yra trys parduotuvės, kepykla, medienos apdirbimo įmonė, nemažai ūkininkų. Visi jie remia bendruomenę, kas pinigais, kas produkcija.

Šaltiniai

  • Gajutė Abelkienė/ Bendruomenė, pradedanti veiklą iš naujo // Būdas žemaičių. - 2012. - Birž. 8. - Nr. 44. - P. 7.