Moksleivių namai

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
18:56, 2 gruodžio 2013 versija, sukurta MKE-Robotas (Aptarimas | indėlis) (robotas: smulkūs taisymai)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
 Crystal SuSEconf.png  Straipsnis šiuo metu rašomas.
Moksleivių namai

Nuotraukos laikinai nėra

Informacija
Adresas: LT-89149 Mažeikiai, Žemaitijos g. 4
Tel./Faksas: 8-443-20609
Direktorė (-ius): Birutė Jurkienė (nuo 1984 m.)
Mokinių skaičius: 841 (2009/2010 m. pr.)
Mokytojų skaičius: 22

MAŽEIKIŲ MOKSLEIVIŲ NAMAI, mokinių neformaliojo ugdymo mokykla.

Istorija

Mažeikių rajono Moksleivių namai savo veiklą skaičiuoja nuo 1954 metų rugsėjo 1 dienos. Neišlikę duomenų, nuo kokių užklasinės veiklos sričių buvo pradėta dirbti. Žinoma tik, kad po metų nuo įkūrimo tuomet vadintuose Pionierių namuose veikė ašuoni būreliai, juos lankė apie 60 vaikų. Įstaiga buvo įkurta Basanavičiaus gatvės 12 name. Prisimenant, kad miestas buvo nedidelis, tai sukviesti tokį būrį vaikų nebuvo lengva.

Pionierių namų pirmoji vedėja buvo O.Jurkšaitė, vėliau - A.Ratnikas, I.Drazdauskaitė. Pirmieji vadovai greit keitė vienas kitą, nes darbas nebuvo lengvas - trūko priemonių, metodinės medžiagos ir patirties. Didelį indėlį įnešė namų vedėja A.Radvilienė, kuriai pareigos buvo patikėtos 1955 metais. Ji išdirbo iki 1968 metų. Šiame periode jau buvo kaupiama metodinė medžiaga, ruošiamos rekomendacijos vyr. pionierių vadovams, pradedami organizuoti pirmieji miesto masiniai renginiai, kuriuose dalyvavo ir namų ugdytiniai.

1968 m. Pionierių namai pavadinti Pionierių ir moksleivių namais, o direktore paskirta S.Žylienė. Tuo metu populiarėjo mokinių vasaros stovyklos, organizuojami susitikimai su karo ir darbo veteranais, teminiai vakarai. Rajono moksleiviams siūlomos ekskursijos po Lietuvą, žygiai dviračiais ir pėsčiomis, daugėja įvairaus profilio būrelių.

1984 m. direktore pradėjo dirbti Birutė Jurkienė. Jau kitą sezoną atidaromas Estetinio auklėjimo skyrius ir būrelių skaičius nuo 22 išauga iki 33. Pagausėja kolektyvas - priimami penki vadovai baigę Klaipėdos konservatoriją, užsiėmimus lanko jau per šešis šimtus mokinių. Keičiasi ir darbo specifika - organizuojami seminarai pedagogams, kreipiamas didelis dėmesys į metodinį -instruktyviniį darbą su rajono mokyklomis, ruošiamos kompleksinės estetinio auklėjimo programos.

1990 metų rugsėjo 1-ąją Moksleivių namai persikelia į Žemaitijos g. 4. Naujos patalpos leido praplėsti veiklą.

Nuorodos