Aukso paukštė

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
22:47, 17 vasario 2012 versija, sukurta Algirdas (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''„AUKSO PAUKŠTĖ"''', mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų metų nominacija, įsteigta 1999 m. Lietuvos liaudies kultūros centro (LLKC) ir Pasaulio lietuvių daių švent...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

„AUKSO PAUKŠTĖ", mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų metų nominacija, įsteigta 1999 m. Lietuvos liaudies kultūros centro (LLKC) ir Pasaulio lietuvių daių šventės fondo.

Nominacija teikiama kiekvienų metų I ketvirtį nominuotų meno kolektyvų viešų koncertų metu laureatams kaip garbės, pripažinimo ir įvertinimo ženklas ir 1000 Lt. premija meno kolektyvo vadovui. Nominacijas steigia ir skelbia LLKC. Jos skiriamos už reikšmingą, aktyvią pastarųjų metų veiklą: naujų programų parengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus, projektų (respublikinių ar tarptautinių festivalių, konkursų, seminarų ir pan.) iniciavimą ir realizavimą, garso ir vaizdo įrašų leidybą ir pan., išeivijos lietuvių mėgėjų meno kolektyvui (chorui, šokių grupei, folkloro ansambliui) ir vadovui: už Lietuvos nacionalinės kultūros ir dainų švenčių tradicijos puoselėjimą. Premijomis siekiama skatinti kūrybingus meno kolektyvų vadovus įvertinant geriausius pasiekimus ir veiklą. Premijos skiriamos už pastarųjų metų aktyvią, kūrybingą, novatorišką veiklą: puoselėjant mėgėjų meną, kuriant menines programas, plėtojant edukacinę veiklą. Premijos teikiamos kartu su AUKSO PAUKŠTE viešose nominacijų teikimo iškilmėse.

Mažeikių raj. „Aukso paukštė" nominacija ir premija įteikta šiems kolektyvams:

2012 m. - vaikų folklorinis ansamblis „Alksniokā" (vad. Dainora Petrikienė).