Laimutė Pocevičienė

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
(Nukreipta iš Pocevičienė Laimutė)
Jump to navigation Jump to search
Laimutė Pocevičienė

POCEVIČIENĖ LAIMUTĖ (g. 1955 m. Židikuose) - Telšių Žemaitės dramos teatro režisierė.

Trumpa biografija

1973 m. baigė Židikų vidurinę mokyklą ir įstojo į Vilniaus universiteto filologijos fakultetą studijuoti lietuvių kalbos. Taip pat lankė prie Vilniaus kiemo teatro organizuotas aktorinio meistriškumo pamokas.

Ketvirtame kurse ištekėjo už Antano Pocevičiaus. Susilaukė dvejų vaikų.

1980 m. L. Pocevičienė pradėjo dirbti direktoriaus pavaduotoja Telšių rajono Eigirdžių aštuonmetėje mokykloje. Nuo 1983 m. mokytojavo Telšių Džiugo vidurinėje mokykloje.

Nuo 1990 m. režisierė dirba Telšių Žemaitės dramos teatre. Pirmiausia su vyru L. Pocevičienė įkūrė tuo metu vienintelį poezijos teatrą. Kartu su suaugusiųjų trupe pastatė daugybę spektaklių žemaičių kalba. Lankėsi JAV, Austrijoje, Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje, Norvegijoje, Anglijoje, Kaliningrado srityje.

1994 m. režisierė įkūrė vaikų ir jaunimo teatro studiją "Savi", kuri sėkmingai gyvuoja iki šiol.

L. Pocevičienė kalba vokiečių ir rusų kalbomis. Dirba Telšių Germanto vidurinėje mokykloje. Bendradarbiauja su Telšių kunigų seminarija. Režisierė dažnai aplanko ir savo gimtinę, ji yra Židikų M. Pečkauskaitės vidurinės mokyklos Garbės galerijos narė. L. Pocevičienė yra respublikinės B. Dauguviečio premijos laureatė.

Nuorodos