Trumpasparniai

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška
Trumpasparniai
Trumpasparnis.MKE.2008-04-19.jpg
Ontholestes tessellatus
Sistematika
Karalystė Gyvūnai
Animalia
Tipas Nariuotakojai
Arthropoda
Klasė Vabzdžiai
Insecta
Būrys Vabalai
Coleoptera
Šeima Trumpasparniai
Staphylinidae Latreille, 1802'
Keturdėmis valtvabalis (Scaphidium quadrimaculatum)

TRUMPASPARNIAI (Staphylinidae) - vabalų (Coleoptera) šeima.

Rūšių sąrašas

Mažeikių rajone aptiktos šios trumpasparnių rūšys:

  • Pošeimis. Valtvabaliai (Scaphidiinae), anksčiau buvo šeima (Scaphidiidae) Latreille, 1807
  • Pošeimis.
    • Erichsonius cinerascens (Gravenhorst, 1802)
    • Gabrius appendiculatus Sharp,1910
    • G. splendidulus (Gravenhorst, 1802)
    • G. trossulus (Nordmann, 1837)
    • Paragabrius furcifer (Renkonen, 1937)
    • P. micans (Gravenhorst, 1802)
    • P. rubripennis (Stephens, 1832)
    • Rabigus tenuis (Fabricius,1792)
    • Philonthus atratus (Gravenhorst, 1802)
    • Ph. cognatus Stephens, 1832 (fuscipennis Mann.)
    • Ph. decorus (Gravenhorst, 1802)
    • Ph. fumarius (Gravenhorst, 1806)
    • Ph. nigrita (Gravenhorst, 1806)
    • Ph. quisquiliarius (Gyllenhal, 1810)
    • Ph. rotundicollis (Menetries, 1832)
    • Ph. splendens (Fabricius, 1792)
    • Ph. tenuicornis Rey, 1853 (carbonarius Gyll.)
    • Ph. umbratilis (Gravenhorst, 1802)
    • Ph. marginatus (Ström, 1768)
    • Ontholestes tessellatus (Fourcroy,1785)
    • Platydracus fulvipes (Scopoli,1763)
    • Staphylinus erythropterus Linnaeus,1758
    • Quedius maurus (Sahlberg,1830)
    • Q. plagiatus Mannerheim,1843
    • Q. fuliginosus (Gravenhorst,1802)
    • Q. molochinus (Gravenhorst,1806)
    • Q. boops (Gravenhorst,1802)
    • Q. limbatoides Coiffait,1963 (limbatus auct.)
    • Q. umbrinus Erichson,1839
    • Gyrohypnus scoticus (Joy,1913)
    • Nudobius lentus (Gravenhorst,1806)
    • Xantholinus tricolor (Fabricius,1787)
    • X. laevigatus Jacobsen,1847
    • X. linearis (Olivier,1795)
    • X. longiventris Heer,1839
    • Othius myrmecophilus Kiesenwetter,1843
    • O. punctulatus (Goeze,1777)
    • Paederus riparius (Linnaeus,1758)
    • Rugilus rufipes Germar,1835
    • Lathrobium quadratum (Paykull,1789)
    • L. terminatum Gravenhorst,1802
    • L. brunnipes (Fabricius,1792)
    • L. elongatum (Linnaeus,1767)
    • L. fovulum Stephens,1833
    • L. impressum Heer,1841 (filiforme Grav.)
    • L. fulvipenne Gravenhorst,1806
    • L. longulum Gravenhorst,1802
    • L. rufipenne Gyllenhal,1813
    • L. volgense Hochhuth,1851
    • Ochthephilum fracticorne (Paykull,1800)
    • Euaesthetus ruficapillus (Lacordaire,1835)
    • Stenus biguttatus (Linnaeus,1758)
    • S. bimaculatus Gyllenhal,1810
    • S. clavicornis (Scopoli,1763)
    • S. comma Leconte,1863
    • S. juno (Paykull,1789)
    • S. lustrator Erichson,1839
    • S. sylvester Erichson,1839
    • S. boops Ljungh,1810
    • S. circularis Gravenhorst,1802
    • S. fuscipes Gravenhorst,1802
    • S. glabellus Thomson,1870
    • S. humilis Erichson,1839
    • S. incrassatus Erichson,1839
    • S. morio Gravenhorst,1806
    • S. palposus Zetterstedt,1838
    • S. pusillus Stephens,1833
    • S. ruralis Erichson,1840
    • S. formicetorum Mannerheim,1843
    • S. nigritulus Gyllenhal,1827
    • S. opticus Gravenhorst,1806
    • S. bohemicus Machulka,1947
    • S. cicindeloides (Schaller,1783)
    • S. latifrons Erichson,1839
    • S. tarsalis Ljungh,1810
    • S. bifoveolatus Gyllenhal,1827
    • S. flavipalpis Thomson,1860
    • S. impressus Germar,1824
    • S. kolbei Gerhardt,1893
    • S. ochropus Kiesenwetter,1858
    • S. pallipes Gravenhorst,1802
    • S. palustris Erichson,1839
    • Megarthrus denticollis (Beck,1817)
    • Proteinus brachypterus (Fabricius,1792)
    • P. macropterus (Gravenhorst,1806)
    • Eusphalerum minutum (Fabricius,1792)
    • Hapalaraea nigra (Gravenhorst,1806)
    • H. ioptera (Stephens,1834)
    • Anthobium atrocephalum (Gyllenhal,1827)
    • Olophrum assimile (Paykull,1800)
    • O. consimile (Gyllenhal,1810)
    • O. fuscum (Gravenhorst,1806)
    • Arpedium quadrum (Gravenhorst,1806)
    • Eucnecosum brachypterum (Gravenhorst,1802)
    • Acidota crenata (Fabricius,1792)
    • Anthophagus caraboides (Linnaeus,1758)
    • Carpelimus obesus (Kiesenwetter,1844)
    • C. rivularis (Motschulsky,1860)
    • C. elongatulus (Erichson,1839)
    • C. corticinus (Gravenhorst,1806)
    • Oxytelus laqueatus (Marsham,1802)
    • Anotylus nitidulus (Gravenhorst,1802)
    • A. rugosus (Fabricius,1775)
    • Bledius longulus Erichson,1839
    • B. terebrans Schiodte,1866
    • B. subterraneus Erichson,1839
    • B. talpa (Gyllenhal,1810)
    • Habrocerus capillaricornis (Gravenhorst,1806)
    • Mycetoporus lepidus (Gravenhorst,1802)
    • M. nigricollis (Stephens,1835)(splendens Marsh.)
    • M. rufescens (Stephens,1832)
    • Ischnosoma splendidum (Gravenhorst,1806)
    • Lordithon thoracicus (Fabricius,1776)
    • L. lunulatus (Linnaeus,1761)
    • Sepedophilus immaculatus (Stephens,1832)
    • S. marshami (Stephens,1832)
    • S. pedicularius (Gravenhorst,1802)
    • S. testaceus (Fabricius,1792)
    • Tachyporus nitidulus (Fabricius,1781)
    • T. atriceps Stephens,1832
    • T. chrysomelinus (Linnaeus,1758)
    • T. hypnorum (Fabricius,1775)
    • T. obtusus (Linnaeus,1767)
    • T. pulchellus Mannerheim,1843
    • T. pusillus Gravenhorst,1806 (macropterus St.)
    • T. solutus Erichson,1839
    • T. transversalis Gravenhorst,1806
    • T. corticinus Gravenhorst,1802
    • T. fimetarius Gravenhorst,1802
    • T. laticollis Gravenhorst,1802
    • T. marginellus (Fabricius,1781)
    • T. rufipes (Linnaeus,1758)
    • Aleochara brevipennis Gravenhorst,1806
    • A. funebris Wollaston,1864
    • A. sanguinea (Linnaeus,1758)
    • Tinotus morion (Gravenhorst,1802)
    • Oxypoda acuminata (Stephens,1832)
    • O. elongatula Aube,1850
    • O. procerula Mannerheim,1831
    • O. umbrata (Gyllenhal,1810)
    • O. lucens Mulsant et Rey,1853
    • O. praecox Erichson,1839
    • O. annularis Mannerheim,1831
    • Deubelia picina (Aube,1850)
    • Calodera aethiops (Gravenhorst,1802)
    • Ocalea badia Erichson,1837
    • O. picata (Stephens,1832)
    • Phloeopora corticalis (Gravenhorst,1802)
    • Ischnopoda leucopus (Marsham,1802)
    • I. coarctata (Erichson,1837)
    • I. constricta (Erichson,1837)
    • I. atra (Gravenhorst,1806)
    • Aloconota gregaria (Erichson,1839)
    • Liogluta microptera (Thomson,1867)
    • Geostiba circellaris (Gravenhorst,1806)
    • Atheta arctica (Thomson,1856)
    • A. elongatula (Gravenhorst,1802)
    • A. hygrobia (Thomson,1856)
    • A. malleus Joy,1913
    • A. melanocera (Thomson,1856)
    • A. palustris (Kiesenwetter,1844)
    • A. myrmecobia (Kraatz,1856)
    • A. fungi (Gravenhorst,1806)
    • A. gagatina (Baudi,1848)
    • A. cinnamoptera (Thomson,1856)
    • A. graminicola (Gravenhorst,1806)
    • A. paracrassicornis Brundin,1954
    • A. ravilla (Erichson,1839)
    • A. picipes (Thomson,1856)
    • Acrotona obfuscata (Gravenhorst,1802)
    • Amischa analis (Gravenhorst,1802)
    • A. decipiens (Sharp,1869)
    • A. nigrofusca (Stephens,1832) (similima Sharp)
    • Drusilla canaliculata (Fabricius,1787)
    • Zyras humeralis (Gravenhorst,1802)
    • Gyrophaena joyi Wendeler,1924
    • G. boleti (Linnaeus,1758)
    • Bolitochara obliqua Erichson,1837
    • Leptusa pulchella (Mannerheim,1831)
    • Placusa incompleta Sjoberg,1934
    • Deinopsis erosus (Stephens,1832)
    • Mylaena dubia (Gravenhorst,1806)
    • M. infuscata Kraatz,1853
    • M. intermedia Erichson,1837
    • M. kraatzi Sharp,1871
    • M. minuta (Gravenhorst,1806)