Tirkšlių herbas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''TIRKŠLIŲ HERBAS''', vienas iš Tirkšlių miestelio heraldikos atributų. Herbo skydo mėlyname lauke sidabrinis stulpas su penkiomis viena virš kitos išdėli...)
 
6 eilutė: 6 eilutė:


== Istorija ==
== Istorija ==
Svarstant naujo herbo motyvus, pritarta siūlymui ant balto stulpo pavaizduoti penkias raudonas širdis. Jos paimtos iš miestelio centre stovinčio unikalaus [[Tirkšlių koplytstulpis|koplytstulpio]], kurio keturiuose šonuose išmūryta po penkias viena virš kitos išdėliotas raudonas širdis. Apie šį koplytstulpį sukurtos kelios legendos. Pasak vienos, jį 1667 m. pastačiusi vietos dvarininkė Važinskienė švedų nukankintam sūnui atminti. Kaip teigiama kitoje legendoje, koplytstulpį išmūrijęs Važinskis švedų nukankintam savo tarnui, neišdavusiam pasislėpusios jo žmonos su 4 vaikais, įamžinti. Koplytstulpis, datuojamas 1868 m., kaip architektūros paminklas saugomas valstybės. Tikriausiai jis susijęs su 1863 m. sukilimu ir skirtas sukilėliams atminti.  
Svarstant naujo herbo motyvus, pritarta siūlymui ant balto stulpo pavaizduoti penkias raudonas širdis. Jos paimtos iš miestelio centre stovinčio unikalaus [[Tirkšlių koplytstulpis|koplytstulpio]], kurio keturiuose šonuose išmūryta po penkias viena virš kitos išdėliotas raudonas širdis. Apie šį koplytstulpį sukurtos kelios legendos. Pasak vienos, jį 1667 m. pastačiusi vietos dvarininkė Važinskienė švedų nukankintam sūnui atminti. Kaip teigiama kitoje legendoje, koplytstulpį išmūrijęs Važinskis švedų nukankintam savo tarnui, neišdavusiam pasislėpusios jo žmonos su 4 vaikais, įamžinti. Koplytstulpis, datuojamas 1868 m., kaip architektūros paminklas saugomas valstybės. Tikriausiai jis susijęs su 1867 m. sukilimu ir skirtas sukilėliams atminti.  


[[Kategorija: Herbai]]
[[Kategorija: Herbai]]
[[Kategorija: Tirkšliai]]
[[Kategorija: Tirkšliai]]

19:54, 7 rugpjūčio 2011 versija

TIRKŠLIŲ HERBAS, vienas iš Tirkšlių miestelio heraldikos atributų.

Herbo skydo mėlyname lauke sidabrinis stulpas su penkiomis viena virš kitos išdėliotomis raudonomis širdimis. Heraldikoje širdis reiškia nuoširdumą ir gailestingumą, platesne prasme – meilę, narsą, ištikimybę. Herbo etalono autorius - dailininkė Laima Ramonienė.

2004 m. birželio 21 d. herbą Lietuvos Respublikos Prezidentas patvirtino dekretu Nr. 110.

Istorija

Svarstant naujo herbo motyvus, pritarta siūlymui ant balto stulpo pavaizduoti penkias raudonas širdis. Jos paimtos iš miestelio centre stovinčio unikalaus koplytstulpio, kurio keturiuose šonuose išmūryta po penkias viena virš kitos išdėliotas raudonas širdis. Apie šį koplytstulpį sukurtos kelios legendos. Pasak vienos, jį 1667 m. pastačiusi vietos dvarininkė Važinskienė švedų nukankintam sūnui atminti. Kaip teigiama kitoje legendoje, koplytstulpį išmūrijęs Važinskis švedų nukankintam savo tarnui, neišdavusiam pasislėpusios jo žmonos su 4 vaikais, įamžinti. Koplytstulpis, datuojamas 1868 m., kaip architektūros paminklas saugomas valstybės. Tikriausiai jis susijęs su 1867 m. sukilimu ir skirtas sukilėliams atminti.